Кабельна, електрична тепла підлога під плитку та в стяжку
Кабельна електро тепла підлога з Кореї
Кабельна тепла підлога під плитку з Південної Кореї. Ізоляція в системах «тепла електрична підлога під плитку»
Останнім часом електрична тепла підлога витісняє радіаторне опалення, оскільки є більш ефективною. Одним з її представників виступає кабельний обігрів, який, у свою чергу, представлений гріючим кабелем, і нагрівальними матами. Кабель являє собою заламіновані полімерну ізоляцію 2 паралельно розміщені гріючі жили. Мат, по суті – той же кабель, але меншої потужності та зафіксований на сітці шириною 50 см. У першому варіанті укладання проводиться під плитку або стяжку, у другому – у плитковий клей. У 2-жильному гріючому кабелі, який використовується в електричній теплій підлозі, передбачена подвійна ізоляція: внутрішня (у хорошого кабелю термостійкість ізоліції від 200 градусів) і зовнішня (найчастіше PVC). Сполучним елементом між кабелем і проводом живлення виступає муфта (гільзи зі спеціалізованих сплавів з термозбіжною оболонкою). Через простоту конструкції брендові виробники (наприклад, FX Heating, Devi, Ensto, Fenix) пропонують гарантію на свою продукцію 20 - 25 років.
Начебто все просто, але
Головним гарантом довговічності нагрівача є саме внутрішня ізоляція жил. І якщо з нею щось трапиться, станеться замикання. Для запобігання таким випадкам виробники використовують різні матеріали, на які варто звернути увагу при виборі кабельної електричної теплої підлоги.
XLPE (зшитий поліетилен, використовується в DEVIflex, Ensto TASSU). Максимальна температура розігріву 130-140°С.
CIP 7812 (ізоляційний матеріал для гріючих жил GrayHot). Максимальна робоча температура 125°С. У ньому відсутні галогени. Термін служби аналогічний XLPE. Різниця полягає у діелектричній проникності. В цілому, показники у XLPE кращі.
ARNITEL® С (застосовується для ізоляції гріючих жил WOKS). Характеризується тривалим безперервним терміном роботи: 3000 годин при високій температурі 175°C. Переважає за цими параметрами XLPE.
FEP або Фторопласт (Фторопласт 4) (Teflon) – лідер серед кабельних ізоляцій, оскільки має високі показники у діелектричному опору і високу механічну міцність. Використовується для ізоляції гріючих жил, в системах FX 18, FX Mat , DEVImat, Ensto THIN. Має високий температурний діапазон: від -90°С до 260°С.
Не дивлячись на те, що робоча температура гріючої жили 70-90°С, всі матеріали, що використовуються у виробництві теплої підлоги, мають свій запас міцності, і чим цей запас вищий, тим довше ваш гріючий елемент зможе прослужити. Матеріали з високою тепловою стійкістю довше витримують теплове навантаження 90 градусів і легше переносять перегріви при помилках у монтажі. На прикладі Фторопласту ці цифри становлять 210 тис. годин або 24 роки безперервної роботи (при температурі до 90°С). Оскільки тепла підлога працює тільки в опалювальний період, то дана система без проблем зможе прослужити 50 років.
Що краще: електро тепла підлога у стяжку чи підігрів підлоги під плитку?
Вибір обігрівача підлоги залежить від багатьох факторів, ключовим, серед яких, є наявність можливості зробити стяжку, що, в свою чергу, тягне підняття висоти підлоги. Для тих, кому не підходить монтаж із заливкою, рекомендується в якості обігрівача вибрати мат, що гріє. Він монтується у шар клею безпосередньо під плитку. Якщо ж стяжка підлоги допустима, то розвиток подій після укладання поліестиролу може розвиватися за двома напрямками:
1-ий: на утеплювач укладається металева штукатурна сітка (1*1 см), на яку поверх монтажної планки заводиться гріючий кабель. Все це заливається цементно-піщаною стяжкою завтовшки 3-4 см. Для прогріву такої конструкції знадобиться певний час. Але й охолодження відбуватиметься повільніше. Це найекономічніше рішення.
2-ий: утеплювач заливається розчином, який згодом повинен висохнути, на суху поверхню укладається мат, що гріє, і в завершенні - рівномірно розподіляється самовирівнювальна суміш або плитковий клей, поверх яких укладається плитка. Час прогріву такої підлоги менше, ніж у першому варіанті, але він охолоне швидше. Найчастіше така схема застосовується у ванних кімнатах, кухнях, оскільки вони використовуються не завжди, а при відвідуванні дуже зручно швидко розігріти підлогу.
Порівняння електричної теплої підлоги та водяної. Що потрібно знати при встановленні водяної теплої підлоги у квартирі?
Багатьох цікавить водяна тепла підлога. І вона має місце бути, але рідко використовується у квартирах, оскільки теплоносієм виступає вода, а запитувати систему від централізованого опалення заборонено. У випадку з автономним опаленням водяний теплий обігрівач доречніший, але для його підключення необхідно отримати дозвіл від ОСББ або житлової обслуговуючої компанії. Фахівець, який проводить монтаж, повинен мати допуск до таких робіт.
Найчастіше у багатоквартирних будинках відмовляють у дозволі встановлення водяної теплої підлоги. Це пояснюється наявністю ризику затоплення. Позитивне рішення можливе при гарній гідроізоляції.
Якщо водяну теплу підлогу встановити самостійно, не погоджуючи з відповідними органами, у майбутньому під час продажу квартири можуть виникнути труднощі, які повернуть до оформлення необхідних документів.
Електрична тепла підлога, на відміну від водяної, не вимагає отримання дозвільних документів, оскільки її встановлення не відноситься до перепланування житла. Та й гарантований термін експлуатації його набагато вищий (20-25 років), тоді як у водяного – 7-10 років.
Уподобання у всіх різні, але перш ніж купити теплу підлогу електричну під плитку або водяну теплу підлогу, потрібно зважити всі за і проти, хоча очевидно, що електричні теплі підлоги під плитку є більш надійним і простим рішенням. Їхня популярність зростає з кожним роком, про що свідчить величезна кількість запитів у пошуковій системі на тему: «тепла підлога електрична під плитку ціна», «ел тепла підлога під плитку» та інші. Ми пропонуємо електричну теплу підлогу під плитку купити в нашому магазині, тому що кращого асортименту та більш прийнятних цін ви не знайдете ніде.
Купити підлогу з підігрівом під плитку – назавжди позбутися холоду, вогкості та протягів.